Czyszczenie sieci wodociągowej w miejscowości Siechnice i Groblice w dniach od 06.07. do 11.07.2022r. w godzinach nocnych

4 lipca 2022

Aktualności

Szanowni Państwo,

W ostatnim okresie pojawiły się informacje o niedostatecznej jakości wody dostarczanej przez ZGK Siechnice do odbiorców. Po przeprowadzonej analizie można przypuszczać, że woda najprawdopodobniej mogła ulegać wtórnemu zanieczyszczeniu w wyniku uwalniania się osadu nagromadzonego w sieci wodociągowej. Odnotowane pomiary jakości nie mają wpływu na zdrowie mieszkańców. Dbając jednak o komfort odbiorców, ZGK Siechnice zaplanował przeprowadzenie specjalistycznych prac.

W odpowiedzi na Państwa oczekiwania, Spółka w dniach 6-11 lipca 2022 roku (w godzinach nocnych tj. od godz. 23:00 do godz. 5:00) przeprowadzi czyszczenie sieci wodociągowej metodą hydropneumatyczną wraz z jej dezynfekcją.

Prace te obejmą miejscowości:

1) Groblice – ulice: Kolejowa, Zachodnia i Łąkowa,

2) Siechnice – ulice: Opolska, Grabskiego, Kwiatkowskiego, Staszica, Jarzębinowa, Kościelna, Piłsudskiego i Fieldorfa.

Stosowana metoda polega na wtłoczeniu w odcinki sieci wodociągowej mieszaniny powietrza, soli kuchennej i podchlorynu sodu, co ma za zadanie mechaniczne usunięcie osadu zalegającego w sieci, który następnie zostanie wypłukany poprzez hydranty.

Uprzejmie informujemy, że w związku z przeprowadzanymi pracami eksploatacyjnymi na sieciach wodociągowych mogą pojawiać się okresowe zanieczyszczenia wody.

Za utrudnienia przepraszamy.Skip to content