Czyszczenie sieci wodociągowej w Groblicach w dniach 22.08-24.08.2023r.

18 sierpnia 2023

Aktualności

Szanowni Państwo,

Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. z/s w Świętej Katarzynie informuje, że w dniach 22-24 sierpnia 2023 roku w godzinach nocnych, tj. od godz. 23:00 do godz. 6:00, w miejscowości Groblice przy ulicy Opolskiej, Kolejowej, Zacisze, Polnej, Pogodnej, Słonecznej i Różanej zostanie przeprowadzone czyszczenie sieci wodociągowych metodą hydropneumatyczną wraz z jej dezynfekcją.

Stosowana metoda polega na wtłoczeniu w odcinki sieci wodociągowych mieszaniny powietrza, soli kuchennej i podchlorynu sodu, co ma za zadanie mechaniczne usunięcie osadów żelazowo-manganowych zalegających w rurach, który następnie zostanie wypłukany poprzez hydranty. To ma finalnie poprawić jakość wody dostarczanej do mieszkańców oraz ograniczyć negatywne zjawisko zabarwienia wody występujące po awariach i pracach eksploatacyjnych na sieci wodociągowej.

Czyszczenie sieci wodociągowych będzie się odbywać w godzinach nocnych, jednak skutki tych działań mogą być odczuwalne również w ciągu dnia.

W przypadku utrzymywania się nieprawidłowości związanych z jakością dostarczanej wody, prosimy o kontakt z Zakładem Gospodarki Komunalnej, pod nr telefonu: (0-71) 311-39-33 – od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.00, po godz. 15.00 oraz w dni wolne pod numer alarmowy 601-155-462 lub 691-337-055.

UWAGA! W celu ograniczenia ryzyka przedostawania się osadów z sieci wodociągowej do instalacji wewnętrznej zalecamy zamknięcie zaworów głównych przy wodomierzu w budynku.

W związku z powyższym ZGK Sp. z o.o. zwraca się z prośbą do mieszkańców
o zgromadzenie zapasu wody, zarówno do celów spożywczych jak i higieniczno-sanitarnych oraz powstrzymanie się od korzystania w tym czasie z urządzeń pralniczych i pobierania wody do celów higieniczno-sanitarnych.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.Skip to content